Świat fantazji... Witaj w wyobraźni!

Forum o wszystkim , smokach, krasnoludach , fantazji.

Ogłoszenie

Nowe froum. Rozwiń je. Daj ludziom link www.swiatfantastyki.pun.pl

#1 2009-01-19 12:23:19

bluedragon

Mistrz Magii

6873598
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 21
Punktów :   
Rasa/Klasa: Mag
Rodzaj magii/Technika walki: Walka Żywiołami
Miedziaki: Skrytka Miasta
Poziom: 150
Wyposażenie: Berło Gryffonów, Tiara Omu

Dwór zu Heltzer

-Ja dam 5 miedziaków!
-Ja 10! - każdemu mieszczaninowi na dworze królewskim, obiły się o uszy targi bogatych kupców.
Król bluedragon, w przebraniu wieśniaka, patrzył jak na codzień żyją jego poddani.
- O co tak się targujecie, waszmość panowie? - spytał.
- A poczciwy wieśniaku, o pierścień z rubinem, ponoć potęgę ma ognia, co dodaje miłości w małżeństwie.
Bluedragon uśmiechnął się lekko i rzekł:
- Szlachcicu, panie kupców, pozwól zamienić kilka słów z młodym rolnikiem.
Szlachcic po chwili rozmyślań, postanowił podąrzyć śladem za tajemniczym człowiekiem. Gdy doszli do Fontanny Sześciorga Żywiołów, szeptem powiedział:
- Waszmość panie, ależ to Fontanna Sześciorga Żywiołów! Jestem tylko zwykłym kupcem, nie wolno mi przebywać w tym świętym miejscu.
Nagle bluedragon spod obdartych szat wydobył swe prawdziwe oblicze:
- Człowiek jest niezwykły, gdyż czas swój poświęca jako kupiec zwykłemu wieśniakowi! Masz dobre serce i postanowiłem...
Kupiec ukląkł , już miał ucałować stopy króla lecz tak się niestało.
- Nie pochylaj się przedemną dobry człowieku, gdyż to ja powinienem oddać ci pokłon. To mówiąc, schlił głowę do stóp kupca, i wręczył mu identyczny pierścień, który kupiec widział na targu.
- Panie, czymże sobie zasłużył , byś to ty swe oblicze schylał mnie, i jeszcze mi ten cudny pierścień wręczał!?
- Dobrym sercem, człowieku. Przyjmij ten dar jako wyraz mojej wdzieczności, i podaruj go swej wybrance, by dziatki wasze i dziatki waszych dziatków swoim wybrankom mogli dawać pierścień z mocą miłości. To powiedziawszy zniknął w mgle, pozostawiając po sobie tylko obraz ze złotym sercem, na którym widniał napis : ,,Miłość"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xiaolinshowdownxs.pun.pl www.elsive.pun.pl www.shinigami.pun.pl www.tzzcz.pun.pl www.creepylegend.pun.pl